Македонските фудбалерки до 19 години двапати загубија од БиХ

by riste
0 минути читање

Женската фудбалска репрезентација на Македонија до 19 години претрпе два порази од селекцијата на Босна и Херцеговина, не успеавме да постигнеме ниту гол.

Првиот меч го загубивме со убедливи 3-0, головите за противничките ги постингаа Уна Ранкиќ, Лина Хаџикадуниќ и Делал Братовиќ.

Вториот натпревар го загубивме со минимални 1-0 со гол кој падна во самиот финиш од мечот. Во 90. минута Уна Ранкиќ погоди од слободен удар.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани