Лука Сушњара повеќе не е фудбалер на Вардар

by Стефан
1 минути читање

Словенечкиот интернационалец, Лука Сушњара повеќе не е дел од Вардар потврдија утрово црвено-црните.

Сушњара си заминува од Вардар по 14 одиграни натпревари во кои постигна три гола.

Инаку, во Вардар во наредниот период се очекуваат големи промени, тимот ги започна подготовките, а „Комити“ пред неколку дена информираа и дека е постигнат договор со новиот сопственик кој засега не се открива на јавноста.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани