Луд меч во Норвешка: Водеа 4-0 и загубија! (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Поранешниот шампион на Норвешка кој сега настапува во втората лига од оваа земја, Стабаек доживеа тешка бламажа откако водеше со 4-0 и успеа да го загуби мечот.

Предноста од 4-0 ја имаа до 63. минута, кога Егерсунд почна да ја полни нивниата мрежа. Тие постигнаа три гола во периодот помеѓу 63. и 72., изамнија на минута пред крајот на регуларниот дел, а победија со 5-4 со погодок во 94. минута.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани