Леверкузен ја елиминира, па ја тролаше Рома на социјалните мрежи! (ФОТО)

by riste
1 минути читање

Баер Лверкузен одигра 2-2 вчера со Рома и со вкупни 4-2 се пласира во големото финале од Лига Европа, а по мечот војната продолжи на социјалните мрежи.

Рома имаше водство од 2-0 со два гола од пенал на Паредес. Во тие моменти админот на Рома објави пост со Паредес и напиша: „Што е покул од тоа да се биде кул?“.

Откако заврши мечот, Леверкузен одговори на постот на Рома и напиша: „Да се биде во финале е прилично кул?“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани