Лацио замената за Тудор ја гледа во Верона

by 24 фудбал
1 минути читање

Екипата на Лацио се раздели со Игор Тудор по само неколку месеци соработка. Неочекувани проблеми за Клаудио Лотито направија лошите односи во соблекувалната и сега пак бара нов тренер.

Италијанските медиуми споменуваат дека наследникот на Тудор можеби ќе дојде од Верона. Станува збор за Марко Барони кој од минатото лето ја води Верона и успеа да обезбеди опстанок со овој клуб во Серија А.

60-годишникот сега се поврзува со Лацио, а наводно тој бил желба на првиот човек на клубот Лотито. Иако во кариерата нема трофеи, Барони има големо искуство работејќи во многу клубови.

Освен Верона, тој ги водеше Реџина, Лече, Кремонезе, Фросиноне, Беневенто, Новара, Пескара, Виртус Ланчиано, Сиена, Анкона, Сидтирол, Караресе, Монтеварки и Рондинела.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани