Кејн носи водство на Англија, работите се променија во Гелзенкирхен! (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Израмнувачкиот гол на Белингем психолошки ја крена Англија која веднаш на стартот од продолженијата дојде во водство.

Хари Кејн погоди со глава во првата минута од продолженијата и ја донесе Англија во водство од 2-1.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани