Карагер пијан му правеше интервју на Санчо: Испив осум пива (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Поранешниот англиски фудбалер Џејми Карагер привлече голамо внимание на себе за време на интервјуто по полуфиналето во Лигата на шампиони (ЛШ) меѓу Борусија Дортмунд и ПСЖ (1-0).

Карагер се опушти за време на натпреварот и се опијани, па во алкохолизирана состојба реши да му прави интервју на Џејдон Санчо.

Испив осум пива, затоа малку јазикот ми е врзан“, кажа Карагер.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани