Каков малер, се повреди во 85. минута на последниот меч од сезоната и ќе го пропушти ЕП!

by riste
0 минути читање

Дефанзивецот на Аталанта, Џорџо Скалвини ќе го пропушти Европското првенство откако ги повреди вкрстените лигаменти за време на вчерашниот меч против Аталанта.

Скалвини се повреди во 85. минута и го напушти мечот. Тестовите покажаа дека се работи за скинати лигаменти на левото колено поради кои не само Европското првенство, туку ќе ја пропушти и оваа календарска година.

20-годишниот фудбалер беше на списокот на фудбалери на Лучано Спалети за престојниот шампионат, но за жал нема да настапи.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани