Интер Мајами со луд гол во 94. минута дојде до победа, совршена асистенција на Бускетс! (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Интер Мајами со 1-0 го победи ДС Јунајтед благодарение на еден прекрасен погодок длабоко во судиското продолжение.

Клучниот момент се случи во 94. минута кога Бускетс од својата половина перфектно го проигра Камања, кој влезе во игра само минута претходно, и постигна прекрасен гол за победа.

Меси и Суарез го одиграа целиот меч, но не постигнаа погодок. По 90 минути играа и Алба и Бускетс.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани