Интер договори голман за 15 милиони евра

by riste
0 минути читање

Нероазурите наскоро ќе го комплетираат трансферот на Јосеп Мартинез од Џенова, за него ќе платат 15 милиони евра.

И покрај тоа што Јан Зомер брани во одлична форма, Интер го ангажира и Мартинез од Џенова.

Трансферот е договорен, закажани се и медицинските тестови, во текот на следната недела ќе биде и официјализиран.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани