Илијадници навивачи на Ливерпул го чекаа пристигнувањето на Клоп за неговиот последен меч! (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Мечот меѓу Ливерпул и Вулвс нема резултатско значење, но има емотивно, Јирген Клоп за последен пат ќе ги води црвените.

При доаѓањето на автобусот на Клоп и фудбалерите, илијадници фанови на Ливерпул беа собрани пред Енфилд и направија атмосфера како да слават титула.

Денеска се става крај на една ера во Ливерпул.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани