„Извини, може да се запознаеш со мајка ми?“: Белингем и Мурињо поделија неверојатен момент (ВИДЕО)

by 24 фудбал
1 минути читање

По крајот на финалето во кое Реал Мадрид ја победи Борусија Дортмунд и крена нов трофеј во Лигата на шампионите се случи интересна сцена.

Некаде кон крајот на програмата и кога трибините беа речиси целосно испразнети, Џуд Белингем реши да ѝ исполни желба на својата мајка. Тој претрча преку теренот и го повика Жозе Мурињо. Откако срдечно се поздравија, тој го праша славниот стратег дали може да го запознае и фотографира со неговата мајка.

Според информациите мајката на Белингем е поддржувач на работата на Мурињо и сега имаше шанса да го запознае својот идол.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани