Ибрахимовиќ се сретна со Пикси и му даде совет за Европското првенство (ВИДЕО)

by Стефан
1 минути читање

Фудбалерите на Шведска и Србија вчера играа пријателски натпревар во Стокхолм. Тоа беше неатпревар за „збогум“ од фудбалот на Златан Ибрахимовиќ, а Србија славеше победа со 0:3.

Најдобриот фудбалер во историјата на Шведска беше испратен со свечена церемонија, па така резултатот на натпреварот беше ставен во втор план.

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ Пикси по мечот имаше само пофалби за Ибрахимовиќ. Веднаш по натпреварот двајцата се сретнаа и срдечно се поздравија.

Ибрахимовиќ му порача на Пикси дека можел да одигра барем 20-тина минути, додека Пикси му се заблагодари што не влегол во игра.

На крајот Ибра му даде совет на селекторот на Србија пред Европското првенство.

„Само дисциплина. Дисциплина, така се победува“, изјави Ибрахимовиќ.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани