Заха по само една сезона се враќа во Премиер лигата и ќе игра во Лигата на шампионите?

by Стефан
1 минути читање

Напаѓачот од Брегот на Слоновата Коска го напушти Кристал Палас изминатата сезона и како слободен играч премина во Галатасарај, но по само една сезона би можел да се врати на Островот.

Заха потпиша договор на три години со турскиот гигант, меѓутоа и покрај тоа медиумите тврдат дека неговото враќање е можно.

Според информациите на турските новинари екипите на Вест Хем и Астон Вила се сериозно заинтересирани да го вратат Заха во Премиер лигата.

Посебно се истакнува интересот на Астон Вила, а со овој клбу Заха би имал можност да игра во Лигата на шампионите наредната сезона. Во актуелната Заха е на учинок од десет гола и пет асистенции.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани