„Жолта река“ – како изгледаат илијадници фанови на Борусија Дортмунд кои одат на меч од ЛШ! (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Навивачите на Борусија Дортмунд секогаш прават спектакуларна атмосфера, така е и вечерва на мечот против ПСЖ во полуфиналето од Лигата на шампионите.

Погледнете само како беше пред натпреварот кога илијадници фанови облечени во жолто се упатуваа кон стадионот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани