Жоао Феликс ризикува да ги налути фановите на Барса со последната изјава!

by riste
0 минути читање

Жоао Феликс сака да остане во Барселона, отсекогаш велел дека го сака клубот, но неговата искрена изјава на прашањето кој е најдобар играч во моментов, може да му направи проблем.

„Најдобар фудбалер во светот во овој момент? Килијан Мбапе и Винисиус“, беше одговорот на Феликс.

Изјавата на Феликс е реална, но не сите фанови на Барселона сакаат да слушнат дека тој одбра двајца фудбалери на Реал Мадрид за најдобри во светот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани