Емре Џан: Луда приказна, пред само два дена бев на одмор, а сега…

by riste
1 минути читање

Печат на победата на Германија над Шкотска стави Емре Џан кој го постигна петтиот гол за Германците за конечни 5-1 во воведниот меч од Европското првенство.

Џан не се најде на првичниот список на Нагелсман, туку беше дополнително повикан пред само два дена. Мораше да го скрати одморот и да им се приклучи на соиграчите.

„Луда приказна. Пред два дена бев на одмор. Добив повик во средата, тренирав една, влегов денеска во игра и дадов гол. Многу сум среќен и благодарен на Јулијан и неговиот стручен штаб“, изјави Џан по натпреварот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани