Драма на дербито во Штутгарт: Вирц погоди за продолженија! (ВИДЕО)

by Стефан
1 минути читање

Репрезентацијата на Германија успеа да се извлече и да се избори за продолженија откако Вирц во 89. минута ја погоди мрежата и донесе изедначувње.

Имеше Шпанија предност, но по примениот гол Германците тргнаа офанзивно и создадоа неколку прилики. Една од нив искористи Вирц за да донесе вистинска драма.

Во самата завршница Германија креираше и уште две-три добри прилики за целосен пресврт, меѓутоа во тие ситуации изостана реализацијата.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани