Ди Лоренцо сака да си оди, Наполи нема намера да го пушти!

by riste
1 минути читање

Наполи излезе со соопштение во кое потврди дека Џовани Ди Лоренцо не е на продажба и немаат намера да го продадат ова лето.

Претходно неговиот агент ја соопшти желбата на Ди Лоренцо за промена на клубот, но ставот на Наполи е толку цврст што го изразија со официјално соопштение.

„И покрај тврдењата од неговиот агент, Џовани Ди Лоренцо нема да биде продаден ова лето. Тој не е дел од фудбалерите кои треба да бидат продадени во преодниот рок“, соопшти Наполи.

Антонио Конте ќе смета на Ди Лоренцо како на еден од клучните играчи во составот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани