Дибала се сели во Шпанија!?

by riste
0 минути читање

Иднината на Пауло Дибала е нејасна и се чини дека ќе се зависи од тоа дали Рома ќе се пласира во Лигата на шампионите, информациите велат дека Атлетико Мадрид ја следи ситуацијата.

„Мудо Депортиво“ пишува дека Атлетико Мадрид е подготвен да ја активира откупната клаузула на Дибала која изнесува 12 милиони евра.

Де Роси ќе инсистира да го задржи Дибала и за следната сезона, па Аргентинецот ќе треба да донесе одлука за својата иднина.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани