Два големи клуба го сакаат Родриго, но тој не сака ни да слушне за заминување!

by riste
0 минути читање

Фудбалерот на Реал Мадрид, Родриго нема да си оди од Сантијаго Бернабеу и покрај тоа што конкуренцијата во следната сезона ќе биде голема.

Од следната сезона Реал Мадрид во офанзивната линија ќе ги има и Мбапе и Ендрик, па позицијата на Родриго ќе биде загрозена.

Бразилецот има понуди од ПСЖ и Манчестер Сити, но тој не сака ниту да слушне за заминување, неговата цел е да остане во Реал Мадрид и следната сезона.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани