Го загуби баражот за влез во ПМФЛ, но Детонит му верува на Варадиновски!

by 24 фудбал
1 минути читање

Македонскиот второлигаш Детонит Плачковица не смета дека е време за промени и му ја довери клупата и за следната сезона на Иван Варадиновски.

35-годишниот тренер направи добри работи во Радовиш, а тоа клубот го препозна. Варадиновски ги води радовишани од јануари 2023 година, па сега доби договор и за следната натпреварувачка сезона.

Иако Детонит Плачковица не успеа да направи историски подвиг и да избори влез во ПМФЛ, сепак работата на Варадиновски е видлива. Младиот стратег во својата кариера работеше и во Саса и Пехчево.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани