Гол каков што ретко се гледа во ПМФЛ: Маестрални „ножички“ на Мазари од Работнички (ВИДЕО)

by Стефан
1 минути читање

Работнички денес во рамките од 31. коло во Првата македонска лига славеше победа од 3:1 против Тиквеш, а на овој натпревар беше постигнат еден од најубавите голови во сезоната.

Фудбалерот на клубот од Дебар Маало Атхе Мазари на маестрален начин со „ножички“ успеа да ја смести топката во голот на гостите од Кавадарци.

Дефинитивно го имаме голот на колото…

ГОЛОТ НА МАЗАРИ МОЖЕТЕ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ – ТУКА

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани