Голманот на Челси снимен како ужива на хит песната на Ханка Палдум (ВИДЕО)

by Стефан
1 минути читање

Голманот на лондонски Челси, Ѓорѓе Петровиќ е снимен како ужива во стиховите на песната „Црна Коса“ од босанската пејачка, Ханка Палдум.

Петровиќ е голман кој потекнува од школата на Чукарички, но е голем навивач на Партизан, а токму оваа песна со дел од нејзините стихови е популарната помеѓу фановите на црно-белите.

Во претходната сезона Петровиќ за Челси одигра вкупно 31 натпревар во сите натпреварувања и прими 44 гола. На седум средби успеа да ја зачува својата мрежа.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани