Голем инцидент во БиХ: Хулиган влета на теренот и претепа фудбалер (ВИДЕО)

by Стефан
1 минути читање

Скандал се случи денеска на натпревар од јуниорската лига во БиХ помеѓу јуниорските екипи на Сутјетска и Босна од Високо. При резултат 6:4 натпреварот беше прекинат откако хулигани влегоа на теренот.

Од редовите на гостинските тим (Босна Високо) објавија дека фудбалерот Ибрахим Османовиќ по нападот на навивачот бил буквално нокаутиран и завршил во болница.

Поради инцидент истрага има отворено и полицијата која трага по напаѓачот

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани