Гвардиола веќе никогаш нема да биде тренер на Барселона

by riste
0 минути читање

Пеп Гвардиола ја отфрли можноста во иднина повторно да седне на клупата на Барселона.

Иако таму ја доби најголемата слава и оствари неверојатен успех, Пеп Гвардиола вели дека никогаш веќе нема да биде тренер на Барселона.

„Дали вратата е затворена за можно враќање во Барселона во иднина? Да, вратата е затворена“, рече Пеп Гвардиола.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани