Гамбиецот Сусо неславно по една полусезона замина од Вардар

by 24 фудбал
1 минути читање

Скопски Вардар ќе се раздели со еден од напаѓачите за следната сезона, бидејќи по краток престој од клубот замина Кеба Кебел Сусо.

26-годишниот Гамбиец неодамна пристигна во редовите на Вардар, одигра само една полусезона во која имаше епизодна улога. Сусо вкупно настапи на 13 натпревари за „црвено-црните“ и не постигна ниту еден гол.

Пред Сусо од редовите на Вардар официјално замина Дарко Глишиќ. Се очекуваат и нови промени во редовите на најтрофејниот македонски клуб ова лето.

Во следната сезона Вардар пак ќе игра во ПМФЛ бидејќи избори опстанок преку баражот против Детонит Плачковица.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани