Во Штутгарт вчера имало трето полувреме: Помошник на Нагелсман влегол во соблекувалната на судијата Тејлор

by Стефан
1 минути читање

Репрезентацијата на Германија вчера го заврши настапот на Европското првенство со поразот од Шпанија во четвртфиналето.

Германците по поразот беа незадоволни и од судењето на главниот арбитар Ентони Тејлор, посебно поради играњето со рака на Кукуреља со рака во шеснаесетникот.

Медиумите во Германија денеска пренесуваат и дека имало инцидент по завршувањето на средба. Наводно, Сандро Вагнер, еден од помошниците од струшниот штаб на Нагелсман влегол во соблекувалната на Тејлор каде што му се заканувал и го навредувал.

Навредите биле токму поради споменатата ситуација со Кукуреља. Останатите кои биле во близина интервенирале да не се случи поголем инцидент.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани