Веќе нема дилеми, Винченцо Италијано ќе ја води Болоња во Лигата на шампионите

by riste
1 минути читање

Довчерашниот тренер на Фиорентина, Винчено Италијано во новата сезона ќе ја предводи Болоња.

Италијано потпишал двегодишен договор со Болоња, се очекува клубот наскоро и официјално да го потврди неговото назначување.

Италијано со Фиорентина две години по ред играше финале во Конференциската лига, а сега ќе има шанса да ја предводи Болоња во Лигата на шампионите.

Тренерот кој ѝ го донесе успехот на Болоња, Тијаго Мота ќе биде назначен за нов стратег на Јувентус.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани