Васкез ја испрати најкратката порака до Крос: Е*и се!

by Стефан
1 минути читање

Eдна од главните теми во спортската јавност денеска е објавата на Тони Крос дека ја игра последната сезона во кариерата.

По објавата на Крос во јавноста се огласи и неговиот соиграч, Бразилецот Винисиус, а по него и Лукас Васкез.

Ако Винисус имаше што да напише, Васкез беше краток и го испрати Крос со кратка порака:

„Е*и се!“, објави Васказ.

На ваквата порака возврати и германскиот фдбалер:

„Сега барем сум тренингиг?“, одговори Крос, алудирајќи на тоа дека сега е популарен и се пишува за него.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани