Братот на Џуд Белингем ќе игра во Премиерлигата!?

by riste
0 минути читање

Ова лето Џоб Белингем треба да направи чекор погоре во кариерата и да се пресели во тим од Премиерлигата.

Тој во моментов е член на Сандерленд, но интерес за него има од поголеми клубови, особено од Англија.

Најзагреан за 18-годишниот фудбалер е Кристал Палас, наводно тој им е приоритетна цел и работат на негов ангажман.

Друг кој се интересира за Џоб Белингем е Брентфорд.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани