„Бомба“ на Лукман за хет-трик: За Баер сега да се врати потребно му е и повеќе од чудо! (ВИДЕО)

by Стефан
1 минути читање

Баер Леверкузен е пред првиот пораз во сезоната, Аталанта е на чекор од европски трофеј бидејќи Лукман на 15-тина минути до крајот носи преднсот од 3:0.

Во првиот дел Лукман постигна два гола, а во вториот дел на маестрален начин уште еднаш ја затрсе мрежата на германскиот клуб за убедливо водство.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани