Битка за осминафинале во Минхен: Познати составите на Данска и Србија

by Стефан
1 минути читање

На програмата на Европското првенство вечерва се уште два натпревари, а вниманието повеќе ќе биде насочено во Минхен каде што се среќаваат Данска и Србија.

На двете репрезентаци им треба победа за пласман во осминафиналето и секако ќе биде интересно да се проследи овој дуел. Двајцата селектори ги избраа и почетните состави.

ДАНСКА (3-4-1-2): Шмајхел; Андерсен, Кристенсен, Вестергард; Бах, Хојбјерг, Хјулманд, Меле; Ериксен; Хојлунд, Винд;

СРБИЈА (3-4-2-1): Рајковиќ; Павловиќ, Миленковиќ, Вељковиќ; Гудељ, Илиќ; Живковиќ, Мијаиловиќ; Самарџиќ, Лукиќ; Митровиќ;

Во вториот натпревар Англија ќе ја има фаворитската улога против Словенија.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани