Бараж натпревари за Втора лига: Победа во Ѓорче игра за опстанок против амбициозниот Куманово

by Стефан
1 минути читање

На македонските фудбалски терени денеска ќе се играат бараж натпреварите за пополнување на втората лига.

На теренот во Ѓорче Петров од 17:00 часот за останување во Втората лига прилепска победа ќе се сретне против амбициозниот тим на Куманово.

Велешки Борец ќе се обиде да се врати во второлигашката конкуренција со натпреварот против Влазерими кој ќе се игра во Битола на стадионот „Петар Милошевски“.

Во последниот натпревар на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари битка ќе водат тимот на Вардарски и Кораби.

БАРАЖ НАТПРЕВАРИ ЗА ВТОРА ЛИГА (сите натпревари се играат од 17:00 часот):

ФК Вардарски – ФК Кораби

ФК Победа – ФК Куманово

ФК Влазерими – ФК Борец

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани