Атлетико Мадрид го победи Реал Сосиедад за успешен крај на сезоната (ВИДЕО)

by 24 фудбал
1 минути читање

Фудбалерите на Атлетико Мадрид триумфираа во последниот меч од сезоната во Ла Лига на гости кај Реал Сосиедад со 0-2.

Пресметката во Сан Себастијан понуди по еден погодок во двете полувремиња. Екипите немаа резултатски императив и одиграа мирен меч во кој бодовите заминаа за Мадрид.

Резултатот на „Аноета“ го отвори Самуел Лино кој во деветтата минута погоди на 0-1. По доста возбудувања и шанси во вториот дел, потврда на победата на Атлетико донесе голот на Реинилдо Мандава во последните секунди од мечот.

Атлетико Мадрид сезоната ја заврши како четврти и ќе игра во Лигата на шампионите, додека Реал Сосиедад од шестата позиција оди во Лигата на Европа.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани