Анчелоти кажа што треба да направи Тони Крос за да ја добие Златната топка

by riste
0 минути читање

Карло Анчелоти сака Тони Крос да ја добие Златната топка, но свесен е дека тоа ќе биде многу тешко, сепак смета дека има пат до тоа.

„Би сакал Тони Крос да ја добие Златната топка, но не мислам дека ќе ја добие. Сепак, сѐ може да се случи“, вели Анчелоти.

„Има Европско ова лето, доколку ја освои Лигата на шампионите и Европското со Германија, ќе може да се бори за Златната топка“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани