Англичаните пронајдоа двојник на Саутгејт – работи како полицаец (ВИДЕО)

by Стефан
1 минути читање

Додека Англичаните се подготвуваат за натпреварот против Холандија на социјалните мрежи се појави едно интересно видео.

На видеото може да се забележи двојник на англискиот селектор Герет Сатугејт кој работи како полицаец.

Полицаецот навистина многу наликува на селекторот на Англија, а навивачите почнаа и да му пеат песни.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани