Зијеш е на добар пат да стане нов фудбалер на Милан

by
0 минути читање

Последните информации велат дека агентите на Хаким Зијеш веќе имале разговори со Милан. Фудбалерот би сакал да се пресели на Сан Сиро.

Челси и Тухел се подготвени да го пуштат доколку до нив пристигне вистинска понуда.

Засега нема информации дека Милан има конкуренција од некој друг клуб за Зијеш, па се верува дека барем него ќе успеат да го добијат.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани