Занети: Меси никогаш не бил блиску до Интер

by
1 минути читање

Пред да поптише за ПСЖ, Меси се поврзуваше и со Интер. Но тоа не било реално.

„Не, никогаш. Вистината е дека ние никогаш не сме биле блиску до потпишување со Меси“, одговори Занети.

„После пандемијата, клубот беше во комплицирана ситуација од економска гледна точка. Дополнително, никој не мислеше дека Лео би можел навистина да ја напуши Барселона. Тоа беше изненадување за сите“.

„Среќен сум за него, го сретнав неодамна во Париз на наградите и го прегрнав. Тој го сакаше овој момент повеќе од било кој и го заслужи“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани