Во Дортмунд не се задоволни од однесувањето на Обамејанг

by
1 минути читање

Неодамна Обамејанг изјави дека во летниот преоден рок треба да замине од Борусија Дортмунд доколку сака да оди чекор напред во кариерата.

Ваквата изјава не им се допадна на луѓето од германскиот тим, па спортскиот директор Михаел Зорк открива дека имале состанок со Обамејанг по неговата изјава.

„Имавме состанок со Обамејанг и го советувавме да ги намали интервјуата во кои зборува за неговите планови на лето и да се фокусира на фудбалот“ – вели спортскиот директор.

„Имаме одличен однос со него, но треба да направиме нешто за да покажеме дека нашиот фокус е на спортскиот аспект од играта“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани