Во Челси се импресионирани од Тиаго Силва, веќе почнаа преговори за продолжување на соработката

by
0 минути читање

Тиаго Силва во Челси дојде како слободен играч, потпиша едногодишен договор со можност за продолжување до јуни 2022 година.

Информациите велат дека двете страни веќе почнале разговори за искористување на таа опција, Тиаго Силва уште една сезона да остане на Стемфорд Бриџ.

Доколку формата му остане иста, не се исклучува можноста Бразилецот и подолго време да остане во Челси.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани