Виеира му направи услуга на Тотнем, Кристал Палас го надигра Арсенал (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Патрик Виеира е
легенда на Арсенал, но Французинот вечерва му направи услуга на лутиот ривал
Тотнем откако Кристал Палас ги надигра „топчиите“ и ги совлада со 3-0.

Матета го отовори
резултатот во 16. минута, а Ају во 24. минута најави дека Арсенал нема што да
бара вечерва на „Селхрст Парк“.

Вилфред Заха со
гол од пенал во 74. минута ги реши сите дилеми околу победникот и го постави
конечниот резултат.

По овој пораз,
Арсенал остана надвор од топ четири, „топчиите“ имаат ист број на бодовои со
Тотнем, но и натпревар помалку. Вест Хем и Манчестер јунајтед ќе чекаат шанса
од позадина и ќе се надеваат на последното место кое води во Лигата на
шампиони.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани