Вардар за историја, тука се Комитите на помош! (ФОТО)

by
0 минути читање

Вардар вечерва го
игра реванш мечот против Копенхаген во Данска, во рамките на третата рунда
квалификации од Лигата на шампионите, откако на домашен терен во Скопје се
избори за минимален триумф од 1-0.

На трибините на „Телиа
Паркен“ арената веќе се сместени и вардаровите фанови, кои ќе бидат играч плус
за нашиот шампион на вечерашната пресметка.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани