Варан го сакал бројот 4 во Манчестер јунајтед, но…

by
0 минути читање

Фил Џонс останал глув на барањето на Рафаел Варан да му го даде дресот со број 4, пишуваат англиските медиуми.

Рафаел Варан во француската репрезентација го носи дресот со број 4, во Реал Мадрид беше 5ка.

Знаејќи дека бројот 5 е зафатен од Мегваер, тој го побарал бројот 4, но Фил Џонс одбил да се откаже од четворката.

На крајот Варан се одлучи за 19ка, бројот кој го носеше во првата сезона во Реал Мадрид.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани