Уште еден поголем кикс на УЕФА, Манчестер јунајтед не беше ставен како опција за Атлетико Мадрид! (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Кога беше извлечен Атлетико Мадрид, Џорџо Маркети на својот помошник му рече дека шпанскиот тим не смее да се падне со Ливерпул и со Манчестер јунајтед кој веќе е извлечен, па помошникот не зема топче од шеширот на Јунајтед.

Но, не беше така, Атлетико Мадрид и Баерн Минхен се третиот извлечен пар. А Манчестер јунајтед беше извлечен како последен во ждрепката.

Како опција за противник на Атлетико Мадрид требаше да биде и Манчестер јунајтед. Ова е кикс кој фрла сомнеж во регуларноста на ждрепката.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани