Трагична вест од Русија, млад голман почина на терен за време на натпревар

by
1 минути читање

Трагедијата се случила во алининград за време на мечот меѓу руска Црвена звезда за која бранел тој и екипата на Балтика.

Младиот голман се судрил со противнички напаѓач по што паднал во безсознание, медицинскиот тим повеќе од еден час се борел да го спаси неговиот живот, но за жал безуспешно. Голманот починал.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани