Трагедија на „Максимир“, почина навивач на Динамо Загреб за време на мечот со Севиља!

by
1 минути читање

Навивачот кој седел на јужната трибина на стадионот „Максимир“, добил срцев удар во текот на мечот, веднаш реагирала брзата помош, но не успала да го спаси.

„Најсикрено сочувство до семејството на починатиот навивач“, изјави тренерот на Динамо Загреб, Жељко Копич по натпреварот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани