Тотнем поразен на свој терен од Астон Вила (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Тотнем почна одлично, поведе уште во осмата минута со гол на Бергвајн. Но радоста не траеше долго, во 20. минута Регилон си постгна брутален автогол за израмнување на 1-1.

Во 39. минута Воткинс даде гол за комплетен пресврт и водство на Астон Вила од 2-1 кое значеше и победа.

Ришарлисон со гол во 48. минута му донесе победа на Евертон над Вулвс од 1-0.

Со истиот резултат Њукасл славеше над Шефилд јунајтед, Вилок беше стрелец на погодокот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани