Тоа што го направи Елмас, не му успеало на ниту еден играч од средниот ред на Наполи во последните шест години

by
1 минути читање

Статистиката вели дека Елиф Елмас е првиот фудбалер од средниот ред на Наполи кој постигнал повеќе од еден гол на Европски натпревар по Марек Хамшик кој тоа го направил против Волфсбург во април 2015 година.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани