Тирана како воено поле, навивачите на Феенорд и Рома во жестоки тепачки со полицијата, има повредени и уапсени (ВИДЕО)

by
3 минути читање

Поради големиот број на холандски и италијански навивачи, инцидентите беа очекувани, но она што е неочекувано е тоа дека тие не се случуваат меѓу фановите на Феенорд и Рома, туку тие заедно се тепаат со полицијата.

Дел од навивачите на Феенорд се тепаа и со албански жители.

Информациите велат дека се повредени 12 полицајци од кои двајца потешко, уаспени се 60 навивачи.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани